Proč Climate System®

Co je Climate System®?

 • Zateplovací omítkový systém
 • Kvalitní a odolné nátěry a omítky

Climate System® nabízí několik produktových řad, které vynikají nejen svou špičkovou kvalitou, ale také ohleduplností k životnímu prostředí. Nabídka produktů Climate System® zahrnuje řešení pro zateplení budov, interiéry, exteriéry, odvlhčení a střechy. Tato variabilita umožňuje zákazníkům volit ty nejvhodnější produkty pro jejich individuální potřeby. Bez ohledu na to, zda jde o zlepšení energetické účinnosti budovy, vytvoření příjemného interiéru nebo ochranu střechy před nepříznivými vlivy počasí, Climate System® má odpovídající produkt, který splní i ty nejnáročnější požadavky.

Zateplovací omítkový systém Climate System® se skládá ze 100% paropropustné termoizolační a odvlhčovací omítkové směsi a termoreflexních nátěrů, které jsou vhodné do exteriérů, interiérů a na fasády historických budov, rodinných i bytových domů.

Climate System® Exterior je určen pro použití na fasádách budov a díky 89% reflexi UV záření snižuje energetickou náročnost budovy a zamezuje jejímu přehřívání.

Climate System® Interior, omyvatelný keramický nátěr pro použití ve vnitřních prostorách, se díky vysoké míře tepelné odrazivosti postará o rovnoměrnou distribuci tepla v místnostech, pomáhá snížit náklady na vytápění a aktivně zamezuje vzniku plísní.

Climate System® pro odvlhčení se díky 100% paropropustnosti a variabilní kapilární otevřenosti postará o sanaci vlhkého zdiva starých budov i historických objektů.

Climate System® Roof je termoreflexní nátěr s vysokou mírou odrazivosti UV záření a byl speciálně vyvinut pro různé typy střech jako ochrana proti povětrnostním vlivům a současně zamezuje jejich přehřívání.

Materiály Climate System® jsou vysoce odolné nejen vůči teplotním výkyvům i UV záření a mechanickému poškození, ale také mají odrazivost UV záření až 89 %. Omítky a nátěry Climate System® jsou nehořlavé, odolné vůči nárazům, izolují zvuk a vynikají vysokou pružností i za extrémních teplot (od – 50°C až do + 200°C). Produkty Climate System® odpuzují vodu, zabraňují tvorbě kondenzátu, neucpávají kapiláry a odvádí přebytečnou vlhkost ze stavebního materiálu. Naše omítky a nátěry chrání zdivo v teplotním rozmezí od – 40°C až do + 90°C, zabraňují přehřívání konstrukcí objektů a jejich poškození mrazem.

Hlavní výhody a vlastnosti Climate System

Zateplovaci

Zateplovací

Odrazivost až 89%

Odrazivost až 89%

Odvlhčující

Odvlhčující

Omyvatelný

Omyvatelný

100% paropropustný

100% paropropustný

Nehořlavý

Nehořlavý

Vysoce flexibilní a odolný

Vysoce flexibilní a odolný

Stálobarevný

Stálobarevný

11 důvodů proč zvolit omítky a nátěry Climate System®


1. Energeticky úsporný omítkový systém
Zateplovací omítkový systém Climate System® je složen z tepelněizolační jádrové omítky, tepelněizolačního štuku a termoreflexního nátěru. Climate System® je vhodný pro aplikaci jak v exteriéru, tak i v interiéru. Díky tepelné odrazivosti a tepelně izolačním vlastnostem sníží energetickou náročnost objektu (je tedy efektivní jak v zimě, tak v létě).

2. Úspora na vytápění
Climate System® díky svým tepelněizolačním a termoreflexním vlastnostem šetří náklady na vytápění a/nebo chlazení. Při použití omítkových směsí a nátěrů Climate System® v interiéru i exteriéru docílíte snížení tepelných rázů do konstrukce a minimalizujete případné tepelné mosty v konstrukci. V interiéru snížíte rozdíl teplot mezi podlahou a stropem na max 1°C a teplo se rovnoměrně rozprostře v místnosti díky termoreflexním vlastnostem nátěru.

3. Zhodnocení nemovitosti
Možná chcete, aby jednou váš dům nebo byt využívaly vaše děti a vnoučata. Nebo vám záleží na zhodnocení nemovitosti, až jednou dojde na její prodej. V každém případě chcete, aby se vložené náklady zhodnotily, vaše nemovitost byla stále v perfektním stavu a její provoz byl co nejméně energeticky (a finančně) náročný. Climate System® zajistí, že vaše nemovitost bude ve formě a vy i příští majitelé oceníte vaší investici do kvalitní fasády, vnitřního nátěru nebo ošetření střechy.

4. Zateplení bez kompromisu
Potřebujete zateplit a odvlhčit dům, ale chcete nebo musíte zachovat jeho původní architektonický ráz? Zateplovací omítkový systém Climate System® zásadně nemění tloušťku stěn a dovoluje zachování vystouplých fasádních prvků. To vše bez nutnosti stavebního povolení a razantního zásahu do původní podoby budovy.

5. Ekologické nátěry a omítky
Správný stavební materiál je nejen funkční a kvalitní, ale také šetrný k přírodě a netoxický pro své obyvatele – ať už ty lidské nebo zvířecí. Climate System® je lehký omítkový systém na bázi minerálních pojiv (cement, vápno), lehkých minerálních plniv, polymerních modifikátorů a nanotechnologií. Climate System® je anti-alergenní a je držitelem nejvyšších atestů v potravinářství a zdravotnictví. Část omítkového systému je navíc vyrobena z recyklovaného skla a všechny jeho složky jsou zcela bezpečné a netoxické.

6. Omítkový systém proti přehřívání
Climate System® odráží až 89% UV záření a zabraňuje tím přehřívání zdiva. Díky těmto vlastnostem omítkový tepelněizolační systém Climate System® snižuje potřebu chlazení interiérů a poskytuje příjemné klima uvnitř budovy. Při plošné aplikaci systému Climate System® je možné docílit významného snížení přehřívání měst.

7. Nátěry a omítky proti plísním a řasám
Climate System® je anti-alergenní a antistatický. Omítky a nátěry navíc díky difúzní otevřenosti odvádí přebytečnou vlhkost ze zdiva a neumožňují tak vzniku plísní v interiéru i exteriéru, což má přímý dopad na zdraví obyvatel budovy a snížení respiračních obtíží díky absenci plísňových spor ze zdiva.

8. Zateplovací systém s rychlou aplikací
Pro aplikaci Climate System® stačí šikovné ruce, trocha času a slušné počasí. Hlavní výhodou, i když se jedná o formu zateplení budovy, je, že není potřeba žádné stavební povolení ani projektová dokumentace.

9. Stálobarevnost
Nátěry Climate System® si drží svou barevnost desítky let. Takže pozor na to, až budete vybírat odstín z vzorníku – vybírejte takovou barvu na kterou se budete chtít dívat desetiletí. Naše nátěry nejen, že neblednou, ale také se na jejich povrchu nevytváří plísně ani nepodporují růst řas – to všechno jsou důvody proč konvenční nátěry v průběhu času mění svou původní barvu.

10. Nehořlavost a odolnost
Všichni chceme bezpečný domov, ale život někdy přináší nepředvídatelné události. Climate System® byl vyvinut tak, aby poskytnul tu nejvyšší možnou míru ochrany vůči ohni a řadí se do skupiny hořlavosti A – Nehořlavé. Navíc nátěry a omítky Climate System® vynikají pružností i za extrémních teplot (od – 50°C až do + 200°C).

11. Omyvatelný nátěr do interiéru i exteriéru
I přes veškerou snahu se někdy nedaří udržet zdi našich domovů čisté. Ať už vám na stěně skončila omáčka na těstoviny, fleky od vaše chlupatého mazlíčka, čmouhy od opřených jízdních kol nebo byly děti moc kreativní nebo nepozorné – nátěry Climate System® stačí jen otřít vodou. A pokud budete potřebovat očistit fasádu, stačí použít vysokotlaký čistič.

Zdravý a ekologický

 • Anti-alergenní
 • Proti plísním

Zdraví je pro nás na prvním místě. I proto jsou naše nátěry a omítkové směsi Climate System anti-alergenní, paropropustné (44 g/m2/24 hod.), neusazují se na nich nečistoty ani prach a zajišťují optimální tepelnou pohodu v místnostech. Materiály Climate System zabraňují vzniku plísní, hub a řas na fasádách domů i na stěnách v interiérech. Produkty Climate System jsou zdraví nezávadné a mají nejvyšší certifikaci pro použití v potravinářství a zdravotnictví.

Nátěry a omítky Climate System jsou netoxické, neobsahují zdraví škodlivé látky a jejich použití je zcela nezávadné pro lidi i zvířata. Jsou vodou ředitelné a nezatěžují životní prostředí. Materiály Climate System mohou, díky svým vlastnostem, významně přispět ke snížení přehřívání měst.

Úsporný

 • Nízká energetická náročnost
 • Sníží náklady

Naším cílem je šetřit nejen přírodu, ale také peněženky našich zákazníků. Stavební materiály Climate System díky svým vlastnostem a odrazivosti až 89 % výrazně snižují energetickou náročnost objektů.

Tyto úspory jsou nejvíce patrné na významném snížení nákladů za vytápění objektů v zimě a chlazení interiérů v létě. Bonusem tohoto efektu je příjemná tepelná pohoda v místnostech a nepřehřívání objektů.

Odolný a jednoduše aplikovatelný

 • Bez stavebního povolení
 • Nehořlavý

Máme rádi jednoduchá a efektivní řešení, proto naše nátěry a omítkové směsi Climate System vynikají jednoduchou a rychlou aplikací a pro jejich použití na fasády objektů není zapotřebí stavebního povolení. Pro aplikaci nátěrů a omítek Climate System není potřeba žádné speciální vybavení.

Nátěry a omítkové směsi Climate System jsou nadstandardně odolné a nehořlavé (skupina hořlavosti A – Nehořlavé) a my jsme na to právem hrdí. Naše produkty zajišťují povrchům ochranu před vlivy životního prostředí, uchovávají si stálobarevnost a minimalizují vliv UV záření. Stavební materiály Climate System chrání konstrukce staveb před kyselinami, louhy, agresivními chemikáliemi, výfukovými plyny a poškozením vlivem solí.

On-line kalkulačka

Kolik uspoříte s Climate System?

1. Typ konstrukce:

2. Tloušťka konstrukce (mm):

3. Tloušťka zateplení (mm):

Koeficient tepelné vodivosti

U = 0,8322

bez Climate System

U = 0,8322

s Climate System

=

Koeficient tepelné vodivosti snížen o

o 450%

Zaujal Vás náš systém?

Pro naše B2B partnery

Zobrazit více

Naše služby

 • Poradenství / školení
 • Placená konzultace
 • Projektová dokumentace
Kontaktujte nás

Napsali o nás

Díky zateplení našeho bytového domu pomocí Climate System ročně ušetříme za vytápění, a ještě nám vrací peníze za plyn. Všichni nám fasádu chválí. Jsme moc spokojení.

Otakar Ž.

Praha 2

Původně jsem se chtěla zbavit plísní v ložnici a dětském pokoji, ale doma jsme byli z produktů Climate System tak nadšení, že jsme s nimi postupně zrekonstruovali celý byt. Mám pocit, že se nám doma už tak nepráší. Synovi téměř vymizelo astma a všem se nám lépe dýchá. A navíc ušetříme za topení.

Milada N.

Praha 6

Climate System jsem použil při rekonstrukci chalupy a musím říci, že výsledek mě ohromil. Nejen, že po plísních není ani stopy, ale celkově se klima v místnostech zcela změnilo – laicky řečeno jsou „vzdušnější“, pocit chladu od nohou (zejména v zimě) zmizel... K tomu všemu, případné nečistoty lze zcela jednoduše umýt (ti, co mají kachlákové sporáky ví, o čem mluvím) ...

Tomáš Z.

Ostrava

Pri výmene strechy sme ušetrili 20 tisíc eur a pri aplikácii materiálom Climate System Exterior po prvej zime, keďže máme v každom byte vlastné kurenie, sme ušetrili 25-31% na plyne, aj pri neskutočne dlhej a studenej zime. Po tohtoročnej schôdzi a vyúčtovaní sme všetci zhodnotili tento krok ako výbornú investíciu do nášho vlastného bývania.

Peter B.

Poprad

Nechtěli jsme na náš panelák klasické kontaktní zateplení, proto jsme zvolili Climate System. Měla jsem nějaké obavy, ale už víc, než šest let vím, že to bylo to nejlepší rozhodnutí našeho SVJ. Díky Climate Systemu ročně ušetříme na energiích a fasáda nám nebledne ani nezelená.

Dagmar Š.

Praha 13

Naše produkty využívají

Partneři

Ocenění a certifikáty